Jaja!

Jaja jakieś!
Już było tak pięknie, kolorowo, śpiewająco, krokusy, przebiśniegi i żonkile w pełni porozkwitały, migdały się rozmigdaliły, łabędziom i dzikim gęsiom nilowym przychodziły do głów różne prywatne sprawy, koty wylegiwały się na słonku. Ludzie płaszcze i ciepłe kurtki rozpinali, cieńsze sweterki zaczęły być coraz częściej wietrzone.

Kwitnące drzewa migdałowe
Dzikie gęsi nilowe
Łabędzie

Prace wśród winogronowych badyli szły ku latu, jaja kolorowe już zawisły w różnych dziwnych miejscach, kiedy to spadł biały, zimny drań.


Otwieram rano oczy a ten pcha się, skubany, na taras, do kuchni.
Precz! krzyczę, ale nic sobie z tego nie robi.
O przepraszam, robi se, jaja, bo Wielkanoc pod śniegiem już była.

Dzisiejszy widok z okna

Krystyna

6 myśli na temat “Jaja!”

 1. Tak, to u mnie było kilka dni temu. Od wczoraj termometr na plusie pokazuje. Dziś dodatkowo cudowne słoneczko. Czuć wiosnę w powietrzu. Jak czuje się Michasia? Pozdrawiam. 🙂

  1. Michasia, tak jak powiedziałaś – tym sikaniem wołała o pomoc…
   Badanie moczu wykazało wszystko co najgorsze, z ropą włącznie. Bieganie na zastrzyki, antybiotyki, dodatkowa kuweta – zrobiły swoje. Kicia od kilku dni nie nasikała poza kuwetą. Trzymaj kciuki, żeby tak zostało.
   Wierzysz, że doświadczony weterynarz powiedział, że mogła instynktownie sikać poza kuwetą, żeby uchronić inne koty od zakażenia?
   Coraz mocniej kocham te moje kociska…

   Ps. Za skarby świata nie umiem komentować u Ciebie. Tylko ja?

   1. Bardzo się cieszę, że u Michasi już w porządku. Trzymam kciuki, żeby już nie chorowała. Co do komentarzy, to mam ich jak na lekarstwo ale się nie przejmuję. Taka widać “uroda” moich tekstów, że wystarczy je przeczytać i już. Ja też zaglądając do różnych blogów nie wszystkie posty komentuję.

    1. To nie tak! Prawdopodobnie inni, tak jak ja, nie wiedzą jak to robić, jak pisać komentarze. Nie wiem, co tam wybierać, nic nie wchodzi, nie idzie pisać… Muszę zasięgnąć rady syna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *