Tylko fb?

Starzeję się, czy jak…
Gdzie wlezę, tam wnerw.
Latam sobie po facebooku i szczerze mówiąc, coraz bardziej mnie przeraża.
Zapytacie dlaczego.
Staram się rozsądnie korzystać z profilu, nie wrzucam setek zdjęć, niewiele o sobie udostępniam. Jednak natknęłam się na coś takiego, że mogę zapoznać się z tym wszystkim, co fb chomikuje z moich danych. Pewnie, że się zainteresowałam, a wkurw przyszedł w momencie, kiedy doczytałam, że muszą to najpierw popakować a potem prześlą na maila. Przeczytałam też, co mogę tam znaleźć.

– Udostępnione przez Ciebie posty, zdjęcia i filmy
– Twoje wiadomości i rozmowy na czacie
– Informacje z sekcji “Informacje” z Twojego profilu
– I inne
Czyli wszystko.

Tak to wygląda

Najbardziej włos zjeżył mi się przy “Twoje wiadomości i rozmowy na czacie”, zresztą nie dziwota, nikt nie chce powrotu cenzury, a tym bardziej archiwizowania prywatnych rozmów, bez wyraźnej prośby.

Ale nic. Poprosiłam o przysłanie mi tego wszystkiego, co jest przechowywane przez fb. Czekałam do następnego dnia, potem jeszcze około 5 godzin, zanim wszystko się zapisało a ZIP-y rozpakowały.

I wiecie co?
Oni mają wszystko. Przysłali mi WSZYSTKO to, co od lat robię na fb. Każde zdjęcie, każdy filmik, każdy post – od samego początku obecności na profilu. Nie ma co się łudzić, że rezygnacja, ucieczka z mediów coś da, nic nie da, ponieważ jeśli coś raz jest wrzucone do internetu – zostaje tam na zawsze. No i pytanie – po jaką cholerę oni to zbierają? Po jaką???
Dlatego apeluję do rozsądku – nie wrzucajcie bezmyślnie zdjęć dzieci, wnuków – choćbyście kochali najbardziej na świecie, nie pokazujcie wszystkim wszystkiego co macie, nie chwalcie się, bo to wszystko może się kiedyś niestety, zemścić…
Ostrożności nigdy dość.

Krystyna

2 myśli na temat “Tylko fb?”

  1. Mam konto na fb, ale praktycznie do niego nie zaglądam i nic tam nie wstawiam. Zbyt cenię sobie prywatność. Czasami coś skomentuję i robię porządek usuwając ludzi których nie znam, czyli znajomych moich znajomych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.