Wielkanoc

 
11 kwiecień 2009r.      godz. 9.00
sobota

No i zaczyna się Wielkanoc…

Im jestem starsza tym mniej emocji, tym spokojniej, tym mniej szaleństwa.

No bo co? Że wolne dni? Jestem od lutego na szpitalnym chorobowym więc dni wolne nie robią jakoś piorunującego wrażenia, powiedziałabym wręcz że mam wolnego po dziurki w nosie.

Sprzątanie? Przecież sprzątam regularnie, staram się nie hodować roztoczy, nie potykać o porozwalane śmieci, staram się by pościel pachniała świeżością zawsze. Przez okno widzę słonko a wanna lśni, choć wczoraj na złość mężowi zostawiłam ją po kąpieli nie umytą w rewanżu za podrzucone do prasowania nadprogramowe koszule. No, co do mojej półki z ciuchami ktoś mógłby się przyczepić ale to uważam – mały pikuś… Mam poprawiać to co jest zrobione? Ani myślę.

Zakupy… Wariactwo! Ileż można nakupić żarcia na dwa świąteczne dni? Toć nie zje się więcej niż normalnie da się zjeść!!! Wędliny i sine jaja na twardo walają się potem jeszcze po lodówce wiele dni po świętach i nie wiadomo co z tym zrobić.

Że o poniesionych kosztach nie wspomnę.

Lepiej kupić świeże żonkile do wazonu bo w żołądku nie zalegną a oczy cieszyć będą, choć u mnie w wazonie stoją tylko ohydne plastikowe bazie… Żonkile zeżarł kot. Świece też, bo były ładne, żółto -zielone. Ale niech tam. Zeszłoroczną palmę też zeżarł, zostawił tylko badyle i igiełki z jałowca, po baziach nie było śladu. No to co mam zrobić albo zrezygnować z nadmiaru ozdób albo wywalić kota? Wybieram to pierwsze.

WESOŁYCH ŚWIĄT !

Jedna myśl na temat “Wielkanoc”

  1. Witaj. Czytając tego posta o porządkach i zakupach to tak jakbym… czytała … o sobie. To święta racja, że porządki robi sie na co dzień, a jedzenia – no ileż można zjeść? Ci co go kupują w nadmiarze potem wynoszą na śmietnik i po co? To wywalanie pieniędzy do kosza i grzech, by tam się też poniewierał chleb, a wyrzucają go tylko ci co nie zaznali nigdy głodu i nie mają poszanownia dla niego.Rozpisałam się, jednak mam nadzieję, że co niektórzy się zastanowią zarówno nad Krysi wpisem jak i moim komentarzem.Pozdrawiam i dołaczam życzenia spokojnych świąt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *